2025թ.-ի փետրվարի 11-ին Ֆարմ Կրեդիտ Արմենիայի գլխամասային գրասենյակ այցելեց Հայաստանում Եվրամիության պատվիրակությունը՝ դեսպան Վասիլիս Մարագոսի ղեկավարությամբ։
Այցի ընթացքում պատվիրակությանը ներկայացվեց կազմակերպության պատմությունը, հիմնական գործունեության ուղղությունները, ինչպես նաև ընթացիկ ծրագրերն ու նախաձեռնությունները։ Քննարկվեցին համագործակցության հեռանկարներն ու հնարավորությունները:
Հատկապես կարևոր է նշել, որ դեռ անցած տարի՝ 2024թ.-ի նոյեմբեր ամսին, Եվրոպական Ներդրումային Բանկը և Ֆարմ Կրեդիտ Արմենիա վարկային կոոպերատիվը ստորագրել են 2,5 միլիոն եվրոյի վարկային պայմանագիր, որը միտված է գյուղական բնակավայրերում ֆերմերներին, երիտասարդներին և կանանց պատկանող բիզնեսների աճի խթանմանը։ Այս պայմանագիրը հանդիսանում է կարևոր համագործակցության սկիզբ, որի շրջանակներում ակնկալվում է նշանակալի ներդրում Հայաստանում գյուղատնտեսության և սոցիալ-տնտեսական զարգացման մեջ։

The EU delegation made an introductory visit to the headquarters of Farm Credit Armenia UCO CC
On February 11, 2025, the European Union delegation to Armenia, led by Ambassador Vassilis Maragos, visited the headquarters of Farm Credit Armenia.
During the visit, the delegation was introduced to the organization's history, main areas of activity, as well as ongoing programs and initiatives. The prospects and opportunities for cooperation were discussed.
It is especially important to note that in November 2024, the European Investment Bank and Farm Credit Armenia signed a loan agreement for 2.5 million euros aimed at promoting the growth of businesses owned by farmers, youth, and women in rural areas. This agreement marks the beginning of an important collaboration, within the framework of which significant contributions to Armenia's agriculture and socio-economic development are expected.