"Ֆարմ Կրեդիտ Արմենիա" ՈՒՎԿ ԱԿ-ն երրորդ անգամ մասնակցեց Կանադայում անցկացված "Կոոպերատիվերի միջազգային գագաթնաժողովին"
2016-10-21
"Ֆարմ Կրեդիտ Արմենիա" ՈՒՎԿ Վարկային կոոպերատիվը արդեն երրորդ անգամ մասնակցեց Կանադայի Քվեբեկ քաղաքում կազմակերպված "Կոոպերատիվերի միջազգային գագաթնաժողովին" (The International Summit of Cooperatives 2016), որն այս տարի անցկացվեց հոկտեմբերի 11-13-ը: Հայաստանում միակ վարկային Կոոպերատիվը՝ Ֆարմ Կրեդիտը գագաթնաժողովին ներկայացրեց կազմակերպության Նախագահ/Գլխավոր գործադիր տնօրեն Արմեն Գաբրիելյանը:
"Կոոպերատիվերի միջազգային գագաթնաժողովը" աշխարհի մասշտաբով կոոպերատիվների զարգացման և փոխադարձ համագործակցության առաջխաղացման ամենանշանակալի ու առաջատար միջոցառումն է: Գագաթնաժողովը նախաձեռնել են "Կոոպերատիվների միջազգային դաշինքը" (The International Co-operative Alliance), և "Դեժաղդեն Գրուպը" (Desjardins Group): Կոոպերատիվերի միջազգային գագաթնաժողովը աշխարհի տարբեր երկրների Կոոպերատիվների և նմատատիպ այլ կազմակերպությունների ղեկավար մարմիններին և առաջնորդներին հնարավորություն է ընձեռում մեկ հարթակի շրջանակներում ուսումնասիրել և քննարկել ժամանակակից ֆինանսական աշխարհի զարգացման հիմնական միտումները, իրականացնել փորձի փոխանակում և լուծումներ տալ առկա խնդիրներին: Միջոցառումն այս տարի ընդգրկեց շուրջ 3000 մասնակից 93 երկրից:
"Կոոպերատիվների միջազգային դաշինքը" շահույթ չհետապնդող կազմակերպություն է, որը հիմնադրվել է 1895 թ. – ին Բրյուսել քաղաքում և իր գործունեությամբ նպաստում է "Սոցիալական կոոպերատիվ ձեռնարկության" մոդելի զարգացմանը: Դաշինքը հնարավորություն է ընձեռում կոոպերատիվներին ձեռք բերել նոր գիտելիքներ, փորձ և համակարգում է նրանց գործունեությունը:
"Դեժաղդեն Գրուպը" հիմնադրվել է 1900 թ. – ին, Կանադայում, և այժմ հանդիսանում է Հյուսիսային Ամերիկայի վարկային միությունների ամենախոշոր ցանցը և Կանադայի առաջատար կոոպերատիվ ֆինանսական խումբը: Այն իր փայատերերին մատուցում է ֆինանսական և խորհրդատվական ծառայություններ:
Գագաթնաժողովի շրջանակներում տեղի ունեցավ նաև CIBP կազմակերպության Գործադիր կոմիտեի նիստը, որի պատվավոր հյուրը և մասնակիցն էր Արմեն Գաբրիելյանը: Վերջինս նիստի մասնակիցներին ներկայացրեց "Ֆարմ Կրեդիտ Արմենիա" ՈՒՎԿ ԱԿ-ն՝ խոսելով կոոպերատիվի հիմնադրման, զարգացման և առաջիկա ծրագրերի մասին:
CIBP կազմակերպությունը առաջին միջազգային կառույցն է, որն արդեն 66 տարի միավորում է 5 աշխարհամասերի կոոպերատիվ բանկային համակարգի շուրջ 1705 ներկայացուցչի:
Գագաթնաժողովին մասնակցությունը Ֆարմ Կրեդիտի համար ևս մեկ նշանակալի ներդրում էր Հայաստանում "կոոպերատիվ ձեռնարկության" մոդելի զարգացման գործում: Ծրագրում ընդգրկված սեմինարները և հանդիպումները մասնակիցների համար յուրօրինակ հարթակ դարձան նոր գործնական հարաբերությունների ստեղծման և գիտելիքների ու փորձի փոխանակման համար:
Ֆարմ Կրեդիտ Արմենիա ՈՒՎԿ ԱԿ-ն կնքել է $2 միլիոնի փոխառության պայմանագիր բելգիական Ինկոֆին (Incofin) ընկերության հետ
2024-12-24 Նոր ֆինանսական միջոցներն ուղղվելու են վարկերի եւ լիզինգի տրամադրմանը, մասնավորապես,...
Ֆարմ Կրեդիտը կնքել է €2,5 միլիոնի փոխառության պայմանագիր Եվրոպական ներդրումային բանկի հետ
2024-11-15 Եվրոպական Ներդրումային Բանկը և Ֆարմ Կրեդիտ Արմենիա վարկային կոոպերատիվը ստորագրել են 2,5 միլիոն...

“Farm Credit Armenia” UCO CC attended for the third time the International Summit of Cooperatives held in Canada
2016-10-21
“Farm Credit Armenia” UCO credit cooperative for the third time attended the International Summit of Cooperatives organized in Quebec, Canada, which was held on October 11-13 this year. The only credit cooperative in Armenia – Farm Credit - was represented at the Summit by the Chairman/Chief Executive Officer of the organization Armen Gabrielyan.
The International Summit of Cooperatives is the most significant and leading event in the world, connected with development of cooperatives and promotion of mutual cooperation. The Summit was organized by the International Co-operative Alliance and Desjardins Group. The International Summit of Cooperatives enables the managers and leaders of cooperatives and other similar organizations all over the world to study and discuss the main trends in development of the modern financial world within a single platform, to exchange experience and give solutions to the existing problems. This year the event was attended by about 3000 participants from 93 countries.
The International Co-operative Alliance is a non-profit organization, founded in 1895 in Brussels. Its activity promotes the development of the “Social cooperative enterprise” model. The Alliance enables cooperatives to acquire new knowledge and experience, and to coordinate their activities.
Desjardins Group was founded in 1900 in Canada, and now is the largest network of credit unions in North America and the leading cooperative financial group in Canada. It provides financial and consulting services to its shareholders.
Within the framework of the summit, the meeting of the Executive Committee of CIBP organization was held, where Armen Gabrielyan was an honorary guest and participant. He presented “Farm Credit Armenia” UCO CC to the participants, speaking of establishment, development and future plans of the cooperative.
CIBP organization is the first international institution, which has been bringing together around 1705 representatives of the cooperative banking system from 5 continents for 66 years already.
For Farm Credit, participation in the summit was another significant contribution in development of the “cooperative enterprise” model in Armenia. The workshops and meetings covered by the program became a unique platform for the participants to establish new business relations and to exchange knowledge and experience.